Огляди

Огляд Pacific Drive або «Що буде якщо посадити STALKER та SCP у одну машину»

Сюжет і геймплей атмосферного рогалика на виживання від першої особи Pacific Drive. Плюси й мінуси гри.

Огляд Pacific Drive

Як щодо однієї поїздки до аномальної зони? Ні, я зараз говорю не про Чорнобиль, а про сьогоднішній проєкт – Pacific Drive, де ми у ролі driver-а (не плутати з паном Гослінгом) повинні розібратися, що відбувається в Олімпійській зоні відчуження влаштовуючи вилазки на автомобілі в різні локації й зустрічаючи різні аномалії та ворогів.

⚡️ Pacific Drive — це атмосферний екшн від першої особи, який поєднує в собі елементи симулятора їзди, виживання та горора. В грі ми досліджуємо перетворені місцевості від таємничого катаклізму на своєму автомобілі. Гра вийшла 22 лютого 2024 на ПК і PS5, це дебютна гра студії Ironwood Studios з США.

Куди їдемо?

Головний плюс Pacific Drive – це геймплей. Він розбивається на дві частини – планування поїздки у гаражі, де ми будемо лагодити пошарпані деталі та встановлювати нові, крафтити (хоча це можливо і під час вилазок, проте зробити можна вже не будь-що) сортувати лут, обчислювати парадокси, збирати знаряддя, проводити поліпшення та будувати майбутній маршрут. Під час останніх годин проходження буде абсолютною нормою просиджувати по 40 хвилин у ньому намагаючись полагодити все що тільки можна.

Друга частина геймплею – це безпосередньо самі вилазки. Основна карта майже ніколи не змінюється – розташування точок і біомів завжди однакове, АЛЕ, їх генерація завжди змінюється.

Тому мапа, що одного разу була крюком наступного спокійно стане місцем з купою лабораторій. А ще в тутешніх локаціях є модифікатори. Як, щодо такого, що збільшує пошкодження від вибухів? Або взагалі так щоб посеред дня на карті була абсолютна темрява? Є і гарні варіанти – маяки реальності вирішили влаштувати день народження і тому їх кількість збільшена у кілька разів.

Pacific Drive - авто поражає мимо аномалії

З такими сюрпризами від розробників кожна поїздка є унікальною. Ніколи не знаєш коли в тебе хтось свисне двері від машини або проб’є колесо, тому слід не забувати і про аномалії з ворогами. О так, це головні противники гравця у грі, шипи на дорозі, «туристи» що намагаються наблизитись до вас, таємні пастки, прискорювачі та ще купа інших.

Хочете зрозуміти як з ними боротись? Скануйте! Це фактично ультимативна порада новачкам, бо без сканування ви не будете мати можливості робити деякі апгрейди та читати лорні статті де вказано що треба робити під час зустрічі з тим чи іншим ворогом.

Pacific Drive - авто на ремонті

Налаштовуємося на правильну хвилю

У грі дуже атмосферний саундтрек. В гаражі та машині завжди є можливість увімкнути радіо та слухати тутешні пісні. Ghost on the Road, Puzzle Pieces та Swansea майже моментально поповнили мій плей-лист пісень.

Що тільки не побачиш у Зоні

Хоча це й інді гра, графіка тут дуже приємна. Тут не сказати що абсолютно реалістичний візуал, ні, скоріше як симбіоз мультяшної та пластелинової графіки. Особливо красиві кадри можна зловити під час дощу вночі або ж коли починається ранок у грі, бо освітлення тут зроблено на відмінно.

Pacific Drive - вигляд з авто

Звідки з’явились відлуння?

Головний мінус Pacific Drive – сюжет. Якби прикро не було це говорити, але це так. І проблема не в персонажах (навпаки, їх характери ми відчуваємо навіть не бачучи їх), чи поганому лорі (він досить гарно побудований, цікавинок в ньому достатньо).

Гравцю дають саме, що погану історію, нам закидають інтриги, показують який серйозний лор, після чого… Проводять по коридору і викидають у гаражі зі словами «Це кінець гри, але ти все одно можеш їздити по мапі поки не набридне». Навіщо гравцеві було зачитувати всі ці статті про Бюро, дослідження вчених, Атлантиду та навіть трохи космос коли всього цього нам не покажуть? Якби розробники самі не завищували б цю планку ніякої проблеми і не було б.

8/10

У Pacific Drive відмінний геймплений стрижень, гарний саундтрек, красивий візуал, але слабенький сюжет що розтягують на 22 години. Якщо вам хочеться атмосферно покататися по аномальній зоні під гарні саундтреки – вам Pacific Drive сподобається. Якщо очікуєте цікаву історію – проходьте мимо.


Плюси

  • Приємний візуал
  • Гарний саундтрек
  • Незвична взаємодія з автомобілем
  • Купа систем апргрейдів
  • Непоганий лор
  • Висока реграбельність

Мінуси

  • Слабкий сюжет
  • Розтягнута прогресія

Сторінка гри в Steam

Останнє оновлення -

Королівський Лицар-критик - Автор статті Королівський Лицар-критик
Ввічливий добряк, що шукає забуті інді.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі