Огляди Оновлено:

Огляд The Invincible або «Чи непереможна людина?»

Якщо шукаєте пригодницьку гру з цікавим сюжетом та атмосферою ретро-футуризму то The Invincible ваш вибір.

Огляд The Invincible

Щось досить давненько в нас не було ігор по книгам, згодні? На щастя у 2023 для поціновувачів подібних адаптацій прилетів «Непереможний».

⚡️ The Invincible — це атмосферна пригодницька гра від першої особи, яка занурює вас у світ наукової фантастики С. Лема. Гра пропонує нелінійну розповідь та багатий на таємниці світ. За сюжетом ви досліджує таємничу планету Регіс III, шукаючи зниклих членів свого екіпажу. Вийшла у 2023 році на PC, PlayStation 5 та Xbox Series X/S.

Сюжет

З історією тут вийшла цікава (вибачте за тавтологію) історія – якщо глянути на події The Invincible вже знаючи що трапляється то все здається досить простим та очевидним. АЛЕ, коли ви вперше проходите її – і гадки не маєте стосовно того що тут трапилось. Тут є купа різних сюжетних поворотів та містики, які будуть повільно складатися у повну картинку, і коли вона вже наче буде готова і все буде зрозуміла – весь пазл розламати на частини та покажуть що було насправді, після чого нас залишать з титрами.

До речі, здогадуєтесь скільки у The Invincible є фіналів? Так вам не почулося, це не лінійна історія і ми можемо кардинально змінити її кінцівку купою способів. А саме… 11-ма. Погані, гарні, ну і звичайно, істинний фінал який символічно зветься «Непереможний».

Якщо хочете пройти гру без спойлерів, важливо дотримуватися кількох принципів: рятуйте всіх, кого зможете, залишайтеся чесними у своїх вчинках, уникайте насильства, та не залишати нікого без допомоги. До речі, в цьому пункті я ще хочу також причепитися до одного моменту. Протягом історії нам постійно будуть давати можливості зробити той чи інший вибір, але цікаво інше – фактично у фіналі мають роль 3-4 дії, все, інші десятки виборів просто змінюють діалоги, а жаль, бо після деяких «неважливих» дій відбуваються досить серйозні події.

The Invincible - вигляд на гори

Графіка / Атмосфера

Розробники ідеально передали атмосферу ретро-футуризму через красиву графіку. Я скажу навіть більше – з тутешньою технікою іноді буде можливість користуватись – розбирати роботів чи налаштовувати обладнання, і знаєте що? Щось в цьому є, перемикати металеві важелі та стежити за тим, як змінюються великі лампочки на панелі, це як гратися зі старою вінтажною технікою де є купа механічних деталей.

Локації – як би я тільки ненавидів пустелі цієї планети, види на океани поки знаходишся на горі відкриваються тут неймовірні, або коли знаходишся в темному каньйоні і в нього потрапляють промені світла, прикладів на щастя вистачає.

Атмосфера у The Invincible – гарна. Завдяки саундтреку та локації ми дійсно почуваємося на самотні посеред містичної планети й гравець розуміє що ТІЛЬКИ ми можемо зрозуміти що тут трапилося та як все виправити (чи ні?).

The Invincible - інструкція

Геймплей

Геймплей є головним мінусом The Invincible.
Чому?
Бо його немає.

Так-так, ми робимо різноманітні дії по сюжету, мандруємо мапою, але… В нас не має чіткої цілі, ми повільно ходимо невеличкими кроками (дякую боже, що потім дають транспорт) та і взагалі все відбувається ну дуууже повільно. Знаю що хтось вигукне «це заради реалізму», а я вам відповім – заради реалізму героїня була повинна знайти собі хоч якесь заняття, а не мовчки проходити кілометри посеред пустелі. Частково це намагалися полагодити коли на зв’язок вийде Новік, бо нарешті, в нас є співрозмовник, але вгадайте що? Це все одно не полагодило проблему ходьби по пустелі.

Додали локатор – використали його за весь час 5 разів. Додали телеметр – використали 5 разів. Додали дрона – він літає десь навколо гравця, після чого робить дві речі і зникає. Додали шукач металу – використали 2 рази. О це різноманіття, згодні? І ще – у гравця є абсолютно нуль складнощів у геймплеї, нам не ставлять якісь перешкоди, просто дають кожен раз якусь нову іграшку яку ми використаємо пару разів протягом години поки не дадуть нову.

Саундтрек

Тутешні меланхолійні мелодії становляться для нас одним з єдиних супутників на цьому одинокому шляху і вони є дійсно непоганими. Композитори добряче постаралися над тим щоб запечатати цю атмосферу самотності та містики всередині кожної композиції.

The Invincible - герой за кермом

7/10

Отже, якщо ви шукаєте гру-бродилку з цікавим сюжетом та атмосферою ретро-футуризму по гарній книзі – The Invincible ваш вибір. Але я не можу рекомендувати її гравцям, що шукають проєкти з незвичним геймплеєм. Тож, робіть свій вибір та пам’ятайте, що «Непереможний» лише здається непереможним, як і сама людина.


Плюси

Мінуси

  • Іноді в українській локалізації змінюється шрифт тексту (це ніяк не пов’язано з тим що відбувається на екрані)
  • Невеликі візуальні баги
  • Нудний геймплей

Сторінка гри в Steam

Опубліковано: 13 Лютого 2024

Королівський Лицар-критик - Автор статті Королівський Лицар-критик
Ввічливий добряк, що шукає забуті інді.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі