Огляди Оновлено:

Огляд Hand of Fate 2 або «Як мене змусили їсти квіти, щоб просунути сюжет»

Чи варто грати у Hand of Fate 2? Та що нового додали в порівняні з першою частиною. Детальний розбір у огляді.

Огляд Hand of Fate 2

⚡️ Hand of Fate 2 — це рольова гра з елементами настільних та карткових ігор, яка була створена австралійцями з Defiant Development у 2017 році. Як і в попередній частині, перед гравцем стоїть завдання долати випробування, створені за допомогою карт, які роздає магічний ворог на ім’я Дилер.

Як створити гарний сиквел? Покращити стару формулу чи змінити її? Hand of Fate 2 робить обидві речі.

Сюжет та Лор

Майже після століття з подій оригінальної гри Дилер зустрічає нового героя – нас, гравців, які колись допомогли Каласу перемогти його. Час старика не пожалкував – частину його тіла захопила скверна, яка зʼявилась через недбале правління імператора (головного героя першої гри). На цей момент карти якими зазвичай ми грали стали виглядати дуже постарілими та обшарпаними, нагадуючи що навіть вони можуть колись зникнути.

Не рахуючи безкінечний режим та DLC що дають ще 2 кампанії до основної гри, головний сюжет будується на 22 історіях (проходження кожної займає близько 40 хвилин), де ми будемо зустрічати ще більше різноманітних персонажів. І чесно кажучи? Вони набагато живіші за тих що були в оригіналі. Напарники постійно коментують події та допомагають у різних унікальних сутичках, яких на відміну від першої частини тут набагато більше.

Саме так. Все, ви більше не побачите стару систему «2 прокляття й один бос на рівень» в нас унікальні сутички та сюжетні історії всередині кожного випробування які іноді кардинально змінюють геймплей.

Приклад? Випробування з фортом де замість подорожі рівнями ми знаходимось на одному великому горному масиві, де потрібно відбивати рейди сіверян, косити ресурси та будувати різні споруди. Фактично такий собі Tower-defense з менеджментом ресурсів та бійців імперії. Навіть в цих сутичках є одразу декілька кінцівок – залежать фінали від того, чи зможемо ми виконати всі умови випробування. До речі стосовно останнього…

В грі існує 2 фінали – гарний та поганий. Тому можу запевнити тих кому не подобався сюжет в першій частині – у сиквелі його покращили.

СПОЙЛЕР – Описання всіх фіналів у Hand of Fate 2


Перший фінал. Ми рятуємо всіх напарників та забираємо гру життя та смерті собі і її доля залишається відкритою.

Другий фінал. Ми втрачаємо своїх друзів та Дилер повертає карти собі.

Hand of Fate 2 - мапа гри

Геймплей

Повернемось до моєї цитати на початку огляду. Оригінальна формула гри базувалась на тому як ми мандруємо рівнями та робимо рішення в різних сутичках, іноді потрапляючи в бої. Що робить сиквел? Фактично теж саме, але диявол ховається в деталях.

Почну з карт – тепер герої постійно коментують ситуації що іноді може навіть допомогти в ухваленні рішення, а можливостей спробувати отримати «Успіх» тепер стало більше – до звичних нам карт успіху додалися кубики, маятник так колесо, які тепер можна полегшувати якщо попросити свого супутника.

З’явились особливі карти – сірчані та платинові, перші є самими небезпечними сутичками у всій грі, а другі навпаки – представляють собою карти, які дуже сильно полегшують геймплей, даючи купу ресурсів або знаряддя. Очевидно що останні у випробування можна брати дуже мало – 1-3 штуки, бо в іншому випадку грати було б ну занадто легко.

До речі в Hand of Fate 2 з’явилися припаси – речі які ми можемо взяти з собою перед стартом випробування. Бойова система також була покращена – гравцю надали змогу обирати екіпірування перед деякими боями (втім до засідок змогу підготовитись звісно не дають 😉 ), щоб воно краще підходило до ворогів (яких до речі також купа).

Легка зброя підходить для крадіїв які постійно роблять ухилення, одноручна зброя – для сіверян які постійно атакують, важка – проти огрів та Імперії в яких є потужна броня. Це ж стосується і шолому, обладунків та артефактів. Тому якщо вам здавалось, що битися в першій частині неприємно – спробуйте другу, вам сподобається.

Hand of Fate 2 - бій в грі

Саунд-дизайн

Він залишився на рівні першої Hand of Fate, так, більшість саундтреків легко забути, але деякі з них достатньо атмосферні. Це ж стосується і саунд-дизайну – картки все ще приємно перегортаються, а на успіх/провал грають звуки, завдяки яким ви навіть з закритими очима можете зрозуміти чи з’явився новий ворог, чи вдалось вам перемогти у сутичці і так далі.

Графіка

Порівнюючи з першою частиною де графіка на момент 2015 року була зроблена досить гідно, Hand of Fate 2 виглядає набагато краще. У персонажів з’явилося набагато більше деталей, як і у локацій, яких стало ще більше.

Hand of Fate 2 - карточний бій

8/10

Hand of Fate 2 стала досить цікавим продовженням першої частини яке внесло у вже непогану формулу купу цікавих механік та покращивши слабкі сторони гри. Гру збільшили не те що у два, а в цілих 7 з копійками разів. Поки в оригінальному HoF було 83 сутички, то у сиквелі їх аж 608. І це тільки сутичок, до цього списку не потрапляє зброя, знаряддя, артефакти, прокляття/благословення та все інше.

Так, я вважаю Hand of Fate 2 гарним сиквелом який не тільки покращив оригінальні механіки першої частини, але й ще додав чогось свого та унікального.


Плюси

  • Система випробувань яка замінила нудні варіанти з першої частини
  • Система напарників
  • Нові механіки
  • Покращена графіка
  • Покращена бойова система

Мінуси

  • Зник ефект «містики»
  • Зникла хардковість за яку деякі любили першу частину

Сторінка гри в Steam

Hand of Fate 2 - фанатський арт

Ще раз дякую Вересню за те що запропонував цю дилогію та допоміг з її оглядом 😉

Опубліковано: 2 Лютого 2024

Королівський Лицар-критик - Автор статті Королівський Лицар-критик
Ввічливий добряк, що шукає забуті інді.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі