Огляди Оновлено:

Огляд Elemental Survivors – Лагідний вампіризм

За понад 20 годин гри, ця майже JRPG з піксельною стилістикою, не псувала мені настрій.

Огляд Elemental Survivors

Одного разу я почув жарт, що ігри подібні до Vampire Survival відкриваються лише після понад 10 годин в них проведених. Я награв у Elemental Survivors вже понад 20 годин, тож гадаю, що має право поділитись своїми враженнями.

Сюжету тут як і в більшості подібних ігор немає, проте це важко назвати недоліком.

В графічному плані гра не надто відрізняється від свого «названого батька». Піксельна стилістика, яка відсилає нас до ретро ігор, але авторка зробила її більш милою і чарівною, щоб передати атмосферу JRPG. Музична складова відповідна — це динамічні електроні саундтреки характері для активних піксельних ігор.

Проте найбільш впізнаваним елементом цього японського підвиду рольових ігор тут стає можливість зібрати команду з героїв, які кожен буде поліпшувати героя, а також використовувати міні версію від своєї здібності.

Також варто одразу згадати, що щоб мати шанс відкрити нових персонажів, потрібно виконати певні квести, які впливають на їхню появу. Також потрібно прокачати нового героя до 5 рівня, інакше навіть у випадку перемоги він не стане доступним.

Elemental Survivors - вибір героя для команди

В плані локацій та їх особливостей гра простіша за Vampire Survival. Складності тут будуються лише обмежуючи вільне пересування горами чи вузькі місця, де вороги намагатимуться оточити вас. Монстри до речі безперешкодно рухаються картою, а коли ви втікаєте від них надто далеко, вони автоматично з’являються знов перед вами.

Боси – це великі підвиди звичайних ворогів, але деякі ще окрім звичних ближніх атак та дальніх мають спеціальні, які спрацьовують через певні періоди. Також в кінці кожного рівня є бос світу, який є ще більшим за розміром ворогом з більшою кількістю життя та атаками, що повторюються через певні періоди.

Якщо вороги не вражають чимось новим та особливим, то здібності — це найбільша сильна сторона цієї гри. У грі справді є елемент RPG, адже кожен персонаж має свій головний параметр і від цього залежить шкода яку наносить здібність.

Ви можете спробувати брати за клірика здібності що потребують спритності, але вони не будуть такими корисними, як, наприклад спіритичні. Також в грі є предмети, які посилюють як конкретні параметри, так і здібності від них чи просто загальні характеристики, як швидкість, чи вдача.

Elemental Survivors - бій

Також багато здібностей мають шкоду елементу, яку теж можна покращувати чи гарно комбінувати, наприклад використовуючи вогонь проти морозних ворогів. Покращивши здібність до максимального рівня, наступного разу вам буде доступна її еволюція, це особлива форма здібності, що робить її надпотужною і доступна за забіг лише для декількох здібностей.

Також існують персонажі в яких їх здібність працює, як число отримане від ділення одного параметру на інших.

Так гра створює умови в яких постійна випадковість здібностей, предметів та товаришів має ускладнювати вам створення ідеальної комбінації, але саме вона і дає змогу зібрати щось незаплановане, і цим врятувати ситуацію.

Elemental Survivors - бій

Я називаю Elemental Survivors «лагідним вампіризмом», бо вона добріша до гравця. Тут одразу можна подивитись як відкрити предмет чи героя, хоча робити це не обов’язково звісно. Можна не проходити ідеально одні локації та вже відкрити інші, де знайти той предмет чи героя якого саме вам не вистачало. Розробниця на мою думку чудово витримала баланс між необхідним підвищенням складності, та тим, щоб створити гравцю складнощі.

Це відчувається і в підході до інтерфейсу, де все зручно завжди бачити і не треба тримати в голові зайвої інформації. Так само і з музикою, тобі не подобається цей трек? Тоді просто треба перемикнути та слухай інший, жодних проблем, ми тут щоб дати тобі задоволення від гри.

8/10

Elemental Survivors поступово підвищує складність геймплею, але не робить це штучно і через укладення розуміння, що взагалі відбувається. Вона створює виклики, але вони цікаві і не має відчуття, що це випробування заради випробування. За понад 20 годин гра не псувала мені настрій, а я навіть виконав випробування вижити не рухаючись 10 хвилин. Навіть підбір здібностей та персонажів і невдалі спроби були цікавими.

Щоб Elemental Survivors стала ще краще, не вистачає нових ідей у локаціях та ворогах. З усім іншим розробниці чудово впорались. Тож сподіваюсь, що в подальшому розвитку своєї гри та до виходу з раннього доступу вони це зроблять.

Сторінка гри в Steam

Опубліковано: 14 Грудня 2023

INDIVID GAME - Автор статті INDIVID GAME
Блогер-журналіст та фанат TD, FPS, RTS ігор.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі