Огляди Оновлено:

Огляд Herald of Havoc — Cучасний погляд на класичні шутери

Шутер для тих, хто шукає старих вражень в новій обгортці. В Herald of Havoc є цікаві рішення в ігрових механік.

Огляд Herald of Havoc — Cучасний погляд на класичні шутери

Зазвичай, коли ми говоримо про проєкт, натхненний класичними шутерами, такими як DOOM та інші, ми одразу уявляємо собі декілька речей: пласкі спрайти, заплутані рівні з пошуком ключів, багато гидких ворогів і важку музику. Проте, що якщо залишити лише частину з цього рецепту, а далі автор почне експериментувати на власний смак?

Так на світ з’являються знайомі з першого погляду, але доволі самобутні при детальному ознайомлені ігри. Саме про таку ми сьогодні будемо говорити, і як зрозуміло з назви, це Herald of Havoc. Це в багатьох розуміннях бумер-шутер, але деякі його рішення не притаманні для жанру, а разом з тим, кращі ж риси він звісно має.

Мені сподобалося, що в грі вороги поділені на тих, хто атакує в ближньому бою, і тих, хто атакує на дальньому. Це не лише елемент складності, а й те, що визначає сутичку. Холодна зброя від початку і на всіх етапах відіграє важливу роль. Тобто ви можете мати достатньо патронів, але зрозуміти, що доцільно саме стрибнути в гущу ворогів і відбити їх як стейки.

Огляд Herald of Havoc — Cучасний погляд на класичні шутери

Сам ігровий процес тут більш схожий на вже нових представників цього жанру, бо є така доступна лише в мріях для класичних ігор — як вільне стрибання. Тут вона, як і має бути в подібній сучасній грі, допомагає підтримувати динамічність ігрового процесу, дозволяючи застрибувати до ворогів чи стрибати кудись трохи далі від них, що також інколи є чудовим рішенням.

Ігровий процес — класичний, мінімум сюжету, максимум м’ясорубних сутичок

А тим паче різновиди ворогів і зброї це дозволяють реалізувати пречудово. От вороги тут двох типів: звичайні солдати, що нападають великими групами, і елітні, що нападають разом з ними чи очікують можливості вбити вас в несподіваному місці, чи просто затиснути в куточку, змусивши панікувати і помилятися. Це дійсно можливо, бо коли мінотавр знесе вас з одного кута кімнати в інший, почати шмаляти навмання вкрай легко.

Проте мені більше хочеться приділити уваги зброї, бо вона дійсно чудова. Багато з неї має альтернативні види стрільби, наприклад, як вогнемет, що вміє також стріляти вогняними кулями. Проте навіть в тій, що не мають, часто є можливість використати фізичні властивості оточення: електрошокером стрільнути у воду, зіштовхнути одним залпом дробу в лаву чи вигадати щось ще більш цікаве.

Тільки не забувайте, те саме можуть зробити і вороги з вами. Мені дуже хотілося б розповісти про косу некроманту, але це буде надто жирний спойлер.

Огляд Herald of Havoc — Cучасний погляд на класичні шутери

Дизайн рівнів — це ще одна річ, яка закохала мене в гру

Більшість рівнів тут не схожі взагалі між собою, відчувається натхнення DOOM 2. Бо автор ніби весь час експериментує з формою не змінюючи суті: знаходимо ключі і йдемо далі, винищуючи усіх на своєму шляху.

Особливо це відчувається в другому акті: від кожного рівня не знаєш чого очікувати — ось був токсичний завод, ось пекельна кузня, а тепер взагалі після падіння з нетрі башти ми опинились посеред пустелі. Зважаючи на те, що рівні не надто великі та заплутані, їх цікаво досліджувати, і важко загубитися, бо карти в грі не має.

Огляд Herald of Havoc — Cучасний погляд на класичні шутери

В плані ж графіки гра більш аскетична, гра використовує прості полігональні моделі для усього. Проте мені особисто це не здалося поганим рішенням. Це зменшує кількість візуального шуму та допомагає зосередитися на ворогах та захованих секретах. Разом з тим, інколи можна порозглядати оточення і побачити цікаві деталі.

Огляд Herald of Havoc — Cучасний погляд на класичні шутери

В музичному супроводі мені важко щось виділити. Музика динамічна, одноманітності я не помітив. Технічні звуки зроблені доволі добре, доволі сильно схожі на те, що ви звикли чути в шутерах 90-х та початку 2000-х.

Слабкі сторони гра теж має, і для мене це був однозначно фінальний рівень. Бо дійти до боса виявилося важче, ніж його здолати. Разом з тим відчутно, що якщо в першому акті розробник розігрівався, у другому прям вжарював, то в третьому уже трохи здає і можливо це втома вдалась в знаки. Проте в цілому окрім фінального рівня мені важко згадати щось в грі, що залишило мене незадоволеним.

9/10

Herald of Havoc — це чудова гра для тих, хто шукає старих вражень в новій обгортці. Тут є сміливі та цікаві рішення в плані зброї, ворогів та ігрових механік. Доволі цікаві і зовсім не однотипні рівні, і доволі не притаманна графіка, хоча шматки ворогів у всі сторони звісно ж є. Автор вдався до свого експерименту. Показати сучасний погляд на класичний шутер, не зламавши те, що працює, і додати нового від себе.

Цей розробник гарна людина, він поставив зависоку ціну для нас, через регіональні ціни, а тоді скинув коли я пояснив це, хто підтримує українців отримує +1 бал 😂

Сторінка гри в Steam

Уся серія ігор DOOM |

Опубліковано: 15 Січня 2024

INDIVID GAME - Автор статті INDIVID GAME
Блогер-журналіст та фанат TD, FPS, RTS ігор.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі