Огляди Оновлено:

Огляд Word Factori – Головоломка де потрібно створювати слова із літери I

Головоломка з елементами стратегії Word Factori пропонує 36 рівнів на складання слів. Будуйте ланцюжки фабрик для виготовляють нових літер.

Огляд Word Factori

⚡️ Word Factori – це гра на складання слів. Вона була розроблена інді-студією з США та вийшла у Steam 3 серпня 2023 року. Головна задача гри – скласти задане слово, змінюючи літеру “I” таким чином, щоб утворити нові літери або символи.

На початку гри ви маєте тільки одну фабрику, яка вміє створювати “I” (тобто пряму палицю). З кожним новим рівнем вас знайомлять з іншими фабриками, які можуть змінювати літери: повертати, віддзеркалювати, згинати та поєднувати. Наприклад, літера “C” – це зігнута “I”.

Word Factori - складання слова

Управління досить просте, і місця на полі вистачає, щоб гарно виставити всі необхідні фабрики та не заплутатися у зв’язках. Якщо ви не розрахували простір, фабрики можна об’єднувати та переміщувати разом. Як тільки всі фабрики розставлені та поєднанні, ви можете запустити симуляцію, щоб подивитися на свій результат, та поправити помилки, якщо вони присутні. Роботу фабрик можна прискорювати. І навіть продовжити дивитися, як вони працюють, після проходження рівня та розкидувати створені слова-коробки.

Вгадувати рецепти для літер нескладно, якщо використовувати уяву, пробувати різні фабрики та дивитися на отриманий результат.

Гра пропонує 36 рівнів на складання літер або слів: з них 6 навчальних рівнів, де ви опановуєте створення окремих літер, та 11 викликів (червоних рівнів), де ви зможете використовувати тільки певні типи будівель. Таким чином ви зможете відкрити нові рецепти, бо кожну літеру можна створити декількома способами.

Word Factori - список рівнів

Це може стати однією з ваших цілей у грі – відкрити всі можливі рецепти літер та спеціальних символів (і отримати відповідні досягнення). Так, в грі можна створювати не тільки літери, а й цифри та інші знаки як знак відсотка чи ґратку.

Можна навіть пропонувати свої слова для компонування або складати слова інших гравців, що надає можливість грати в Word Factori нескінченно. Є також слово дня – рівень-виклик, який змінюється кожну добу.

Word Factori - фабрики із створенням літер

З іншого боку гра достатньо одноманітна. Коли ви відкриєте рецепти для кожної літери, вам все одно доведеться заново викладати та поєднувати фабрики на полі. Якщо ви забули вже знайдений рецепт, його можна подивитися у меню. Одне з оновлень гри додало нову функцію – фабрики літер. Завдяки цьому ви можете зберігати комбінацію фабрик, яка буде одразу створювати певну літеру, але цими фабриками не можна користуватися на рівнях-викликах.

Фабрики літер — це зручно. Але віднімає можливість використовувати одну й ту саму фабрику для декількох літер й економити ресурси. Що важливо, оскільки наприкінці кожного рівня гра показує статистику – кількість виставлених будівель; скільки літер переповнило фабрики, очікуючи інші літери; та як багато часу займає створення слова один раз (для проходження рівня треба скласти слово десять разів).

Ви можете намагатися виставити фабрики оптимальним чином, щоб отримати найкращий результат. Зрозуміло, що з бездумним використанням фабрик літер результат не буде вражати.

Word Factori - статистика в кінці рівня

Word Factori має слоти збереження та можливість ввімкнення таймера. Таким чином можна спробувати відкрити всі рецепти заново, але вже на швидкість. В грі відсутня офіційна локалізація, але є моди з рецептами для різних мов, наприклад, корейської та іспанської. Було б цікаво побачити щось таке для української мови.

7/10

Незвична концепція спонукає почати гру, а можливість оптимізувати, перепроходити та відкривати нові рецепти – залишитися грати. З іншого боку, якщо концепція вам не до вподоби, вже через декілька рівнів ви втомитеся від Word Factori. Ця гра буде цікава тим людям, хто любить робити одне й те саме, але кожен раз по-іншому. Логіка (хоч вона і спірна в деяких рецептах) та любов до автоматизації вам допоможуть.

Сторінка гри в Steam

Опубліковано: 27 Березня 2024

Даша Пидоренко - Автор статті Даша Пидоренко
Оглядаю нестрашні та цікаві ігри 🙂
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі