Огляди Оновлено:

Огляд Dave The Diver – Пригодницька гра про Дейва, водолаза та власника суші-бара

Дізнайся чому гумористична пригодницька гра Dave The Diver виграла в номінації “Вмощуйся зручніше 2023” в Steam.

Огляд Dave The Diver

Dave The Diver в деякій мірі феномен для мене. Чому? Бо дивлячись на гру я взагалі нічого не очікував. Ну так якийсь мемний чоловік ловить рибу, але що там може бути такого цікавого, що всі так хвалять цього Дейва? Ооо хвалити там є за що…

Пригоди синьої Діри

Почнемо з того, що гра нам розповідає про Дейва який зі своїм партнером Коброю вирішили відкрити суші-бар на берегу “Синьої Діри” так би мовити, місця з унікальною екологією де є купа відмінної риби.

Dave The Diver - глибини океану

І тут перед нами постає геймплей, спокійний та розслабляючий і це одна з перших особливостей яка чіпляє. Тобто ти заходиш на пару хвилин половити риби може пройти трохи по сюжету і бац в спокійному плаванні й розгляданні величі океану пройшло кілька годин. Тому гра цілком заслужено отримала нагороду “Вмощуйся зручніше 2023” в Steam, хоча тут є декілька нюансів про які згодом.

А так ви дійсно плаваєте стріляєте рибу для бару, але так буде не завжди.

Ласкаво просимо до БАНЧО СУШІ!

Рибу треба кудись дівати. І тут в гру вступає другий аспект гри, ваш суші-бар.

Dave The Diver - суші-бар

В цілому це проста міні гра з вибором меню та доставкою їжі до клієнтів, а також менеджментом персоналу. Взагалі в дейві дуже багато різних міні ігор. Комусь це може не сподобатись, бо, наприклад ловля тієї самої риби супроводжується міні грою яка варіюється від типу снарядів в гарпуні.

Ще одна з особливостей Dave The Diver якою вона дивує я б її назвав жанрова багатошаровість. Справа в чому коли ви ось думаєте ну добре ось я ловлю рибу і розвиваю бар та спорядження Дейва в принципі це наче весь контент. А потім гра тобі така тримай ферму друже ні навіть дві ферми, ось тобі битви з босами.

Булетхелл шутер, раннер, може ще хочеш Guitar Hero з міні грою з готуванням їжі? Тоталізатор на перегонах “Морських коней”? Аналог гри де корабликом вбиваєш босса? Може шматочок зовсім іншої гри яка є в стім в якості кооперації?

Dave The Diver - човен Дейва

Будь ласка, як тільки гравець думає що він вже ознайомився з грою гра підкидує йому нові механіки, які ти аж ніяк не сподівався побачити в цій грі. Загалом схожа концепція була в Nier Automata, але тут це куди інтенсивніше. Хоча знову ж таки це залежить від того як ви рухаєтесь по сюжету, якщо ви, наприклад пролітаєте сюжет, а не забиваєте на нього як інколи я робив то можливо вау ефект буде не такий сильний.

Ну а ще, ну розробники там Годзілу анонсували…Чому б ні.

Є також і деякі штуки які гравцеві можуть не сподобатись, хоча я особисто не дуже на них звертав уваги.

Окрім вище згаданих міні ігор в грі є вже також згадані битви з босами. Так от деякі з них можуть перетворити гру подобу Dark Souls, що гравець скоріш за все трішки офігіє від різкої зміни складності.

Ще одним можливо негативним пунктом є моменти простою тобто коли гравець має зачекати щоб пройти далі по сюжету, а також плавна прогресія. Для гравців які хочуть пролетіти сюжет і зібрати всі штуки в морі одразу це може бути мінусом, проте якщо просто не кваплячись йти по сюжету то проблем не буде взагалі.

Dave The Diver - бос

Ще одна проблема, що десь під кінець гра дещо скидає оберти та перетворюється на рутину і ти просто йдеш по сюжету десь на фоні чекаючи поки прийдуть гроші щоб прокачатися перед останнім забігом.

Графіка в Dave The Diver доволі приємна і занурює в атмосферу де піксельна графіка доволі перемішана з 3D, але в цій грі є така річ як катсцени і це…це мистецтво, мемне мистецтво. Навіть якщо ви не збираєтесь грати в гру просто гляньте на тому ж ютубі. Кат-сцени викликали в мене посмішку не раз і здається там є ще тонна відсилок тому воно того варте.

Dave The Diver

Музичний супровід теж непоганий, хоча про що тут казати якщо розробники домовилися з корейський репером, щоб він записав їм реп про тунця. Типу на цьому ще якісь стандартні слова про музичний супровід в грі зайві.

Загалом для мене Dave The Diver це однозначний інді бенгер, розробники точно постаралися над цим проектом. Так він має кілька можливих проблем у вигляді боссфайтів і трішки затягнутості, які можуть вибивати з ванни релакс гри, але у всьому іншому видно що розробники старалися якось здивувати гравця і слідувати давній формулі гейм дизайну “гра повинна розважати”.

Оцінка: Hot Pepper Tuna

Сторінка гри в Steam

Опубліковано: 1 Лютого 2024

Kurasagi - Автор статті Kurasagi
Фанат Японщини та різної ігрової шизи.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі