Огляди Оновлено:

Огляд LEGO Indiana Jones – The Original Adventures — Скарб для фанатів!

Гарна аркада для спільного проходження та легкого проведення часу і скарб для фанатів Індіани Джонса.

Огляд LEGO Indiana Jones - The Original Adventures

Мені дуже подобається серія фільмів про пригоди Індіани Джонса (звісно перші 3 частин найбільше), а також як і більшість дітей та дорослих цієї планети, я у захваті від всесвіту конструкторів LEGO. Тому радий, що випадковість звела мене з грою, яка перемогла скепсис щодо цих аркадних пригод ігор LEGO, бо це було того варте!

⚠️ Важливо: Так, як LEGO Indiana Jones — The Original Adventures моя перша подібна гра, я буду оцінювати її як окремий продукт, логічно, що я не можу знати що в інших подібних іграх було зроблено гірше чи краще.

Геймплей

Спочатку я подумав, що це доволі банальна казуальна аркадна пригода у 2.5D, що паразитує на відомій франшизі. Проте насправді окрім платформінгу тут є рукопашні сутички, фізичні головки та взаємодія з об’єктами. Проте найцікавіше це система руйнування та будування. Часто, щоб рухатись далі нам потрібно збувати чи відремонтувати пошкоджену частину, а ось для цього іноді її треба спочатку зруйнувати чи взагалі принести з іншого місця деталі та лише тоді вже конструювати.

Руйнування також слугує механікою для збору монет, що звісно має відображення на відсотку пройденої гри та дає змогу відкривати додаткових персонажів. Гра має чіткий сюжет, про що я розповім згодом, тоді ж як ці додаткові герої мають свої особливість, що дозволяють пройти рівень в режимі «Вільної гри».

LEGO Indiana Jones - The Original Adventures - Індіана і літак

Лише так можна відкрити всі секрети та знайти всі артефакти. Для мене це було трохи дивне рішення. Тобто я маю запам’ятати кого не вистачає при першому проходженні та повернутись з ним, щоб пройти це ще раз просто заради красивої цифри 100% і артефакту в лобі між актами? Вибачте, але можливо іншим разом.

Роль лобі між місіями тут виконує відомий по фільмам навчальний заклад, де працює Інді. Там можна придбати нових персонажів та подивитись свої трофеї.

Чудовим же рішенням було дати можливість грати у двох на одному комп’ютері. Тобто один гравець грає на клавіатурі, а інший на геймпаді. Так проходити насправді цікавіше, бо жива людина часто падає кудись чи не знає, що робити, коли ж бездушна машина ідеально слідує скриптовими стежками. Не зручним є лише прив’язка камери, що змушує завжди бути поруч.

LEGO Indiana Jones - The Original Adventures - Індіана і павуки

Також тут в боси, які відповідають сценам з фільму. Зроблені вони доволі цікаво, бо завжди поєднують механіку рукопашного бою з потребою взаємодіяти з предметами чи оточенням, щоб послабити ворога.

Кажучи, що гра казуальна, я маю попередити, вона реально сильно спрощена. Тобто вмерти не має можливості, при втраті всіх «сердечок» ви лишаєте втрачає монети, проте навіть тут майже завжди маєте шанс швидко забрати назад їх частину. Мені особисто це не заважало, бо я грав заради задоволення та не очікував від неї виклику, бо це ж Лего Індіана Джонс, а не метроділванія.

Сюжет

Гра розділена на три акти, кожен з яких відповідає за один з оригінальних фільмів. Тож якщо ви дивились фільми, то будете пищати від можливості відчути себе в ролі головних героїв. Проте в деякі моменти автори обережно додати нотки гумору в дусі саме LEGO фігурок і так само вони зобразили жорстокі моменти. Вийшло весело і тепер спокійно можна грати з малими дітьми.

Проте якщо не дивились, то все одно будете більшість всього розуміти завдяки вставкам з кат-сценами, які дають загальне розуміння сюжету. Проте краще подивіться фільм, воно того варто, навіть попри поважний вік. Це золота класика пригодницького кіно і взірець «реальних» спецефектів та каскадерів.

LEGO Indiana Jones - The Original Adventures - Індіана тікає від каміння

Проте дещо мені все ж не сподобалось. Це початок, бо стартуючи нам майже нічого не пояснюють, а ніби одразу закидають просто в джунглі за якогось дивного ковбоя з бататом і малого хлопця. Хто вони, звідки тут і навіщо разом, ми схоже маємо знати, чи в іншому випадку зрозуміємо вже проходячи гру.

Графіка та звук

У звуковій складовій важко щось виділити, бо на фоні кубічного всесвіту важко оцінити реалістичність шмагання батогом ворогів чи вибухів при пострілах з гранатомета. Мені подобається, що як і в фільмах «головна мелодія» є елементом, що підказує гравцю чи глядачу: зараз буде щось епічне.

Гра доволі не нова та й зважаючи, що це LEGO, специфічна в візуальному плані. Проте автори використали цікаве рішення, все з чим можна взаємодіяти зроблено з конструктора, а от з чим не можна це звичайні «реалістичні» об’єкти, які наразі звісно виглядають застарілими тим паче стандартно гра не підтримує широкоформатні монітори, тож на екрані будуть чорні смуги збоку. Знов ж таки я настільки захоплювався самим процесом, що вже через годину гри цього не помічав.

LEGO Indiana Jones - The Original Adventures - Індіана на човні

Все ж хочу зазначити, що поєднання конструкторних та звичайних об’єктів, робить дуже зрозумілою навігацію рівнями та контрольні точки. Таке рішення може здатись черговим спрощенням. Проте я вважаю, що зробити рівень зрозумілим в жодному разі не простіше за задачу його заплутати.

Тож команда розробників молодці, показуючи приклад синергії між дизайном рівня та його виглядом.

8/10

LEGO Indiana Jones – The Original Adventures — це чудова легка пригода, яку можна грати у двох. Сюжет яскравий, але все ж більше розрахований на тих, хто дивився фільми й тому може не так захопити тих, хто не розуміє сюжетних поворотів чи рішень.

З важкого в грі лише необхідність два рази проходити рівні, щоб точно зібрати всі трофеї та інколи місця, де персонаж стрибає не так, як того ми бажаємо. Графіку ж рятує, конструкторна складова і продуманий дизайн рівнів, що не дає очам блукати.

Гарна гра для спільного проходження та легкого проведення часу, а разом з тим скарб для фанатів фільмів, що мріють отримати нові відчуття проживши знайомі історії в цікавому форматі.

Сторінка гри в Steam

Опубліковано: 7 Січня 2024

INDIVID GAME - Автор статті INDIVID GAME
Блогер-журналіст та фанат TD, FPS, RTS ігор.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі