Огляди Оновлено:

Огляд Bomb Rush Cyberfunk – Духовний наслідник дилогії Jet Set Radio

Чи зміг аркадний екшн про художника-графіста Bomb Rush Cyberfunk стати гарним наслідником Jet Set Radio?

Огляд Bomb Rush Cyberfunk

В цьому огляді ми спробуємо порівняти Bomb Rush Cyberfunk та Jet Set Radio та зрозуміти чи заслуговує BRC звання «клону» легендарної JSR чи все ж таки він гідний зватись самостійною грою.

⚡️ Bomb Rush Cyberfunk — це аркадний екшн, натхненний культовою грою Jet Set Radio. У Bomb Rush Cyberfunk ми граємо за художника-графіста, який мандрує містом, малює графіті та поступово відвойовує його у ворожих банд. Гра вийшла 18 серпня 2023, а створила її нідерландська студія Team Reptile.

Сюжет

Замість простої історії у грі є досить дивний сюжет з елементами де доводиться дізнаватися про таємниці минулого. У оригінальному Jet Set Radio подібного не було, навіть персонажів там не сказати, щоб часто розкривали, тому це перший плюс гри. Я б хотів розповісти про нього, але це той тип ігор де краще нічого не очікувати.

Втім, як на мене, фінальний бос та сам фінал якийсь… Дивні? На нас вивалюють купу різної інформації на яку не зрозуміло як реагувати, і це при тій умові, що заради цього не чіпали моменти, що дійсно цікавили гравців. В іншому ж він гарний, без питань, особливо вся ця тема з «Та що не так з цією робоголовою?»

Bomb Rush Cyberfunk - герой на роликах

Візуал та саунд-дизайн

Розробники ідеально перенесли вайби JSR і графіка з саундтреком BRC це доводять. Мультяшний стиль робить гру такою, що вона починає здаватись проєктом нульових, при чому візуал не виглядає якимось застарілим або поганим.

А тепер стосовно саундтреку у грі… Він кльовий! Драйвові композиції що ми можемо перемикати на радіостанціях однаково драйвові та приємні, особливо коли грають на фоні під час виконання трюків та комбо. Над ними працювали купа різноманітних людей, і у всіх них вдалося повторити стиль Хідекі Нагануми.

До речі страшно нього, ви не повірите, але розробники покликали у гру навіть його, хоча і написав він лише 3 композиції.

Bomb Rush Cyberfunk - герой на скейті

Геймплей

Бої. Один з головних мінусів гри. Бо… Навіщо грі про графіті та дух змагань додавати поліцію з GTA? Вони роблять абсолютно нічого, окрім того, що набридають своїми пострілами та турелями. Виходить така ситуація що гра хоче, щоб ти досліджував цей світ після чого бере і буквально садить гравця на ланцюг.

І одне діло коли в грі просто нудні вороги, а інше коли й ще засобів для боротьби з ними – два удари та балончик, щоб їх добити. Про босів я взагалі мовчу – більшість з них можна перемогти менше ніж за хвилину виконав якусь умовну дію 3 рази.

Мапа гри. Фактично в нас є декілька локацій (районів Нового Амстердаму), між якими ми можемо подорожувати, так, вони не завжди великі, але контенту на них розкидано КУПА. Квести від персонажів, місця для графіті, колекційні предмети та купа інших активностей.

Транспорт. Цікава деталь, але серед трьох засобів транспорту які ми можемо обрати є кожна особлива механіка про яку НІДЕ не говорять. BMX дають доступ до спеціальних гаражів, скейтборд – викручує гідранти, а роліки – дозволяють пробивати скло під ногами. Тому не треба повторювати мої помилки та раджу іноді змінювати свій транспорт.

Також не забуваємо про стариків (про яких теж нічого не говорять) – якщо вам вдасться знайти їх на мапі, то при достатньому рівні репутації буде можливість відкрити таємну підлокацію.

Bomb Rush Cyberfunk - боси

8/10

Чи зміг Bomb Rush Cyberfunk стати гарним наслідником Jet Set Radio? Напевно так, хоча і змінивши деякі речі оригінальної формули. Bomb Rush взяв все найкраще з обох частин та адаптував все на сучасний лад. І це не якийсь клон оригінальної гри, а чисте любовне письмо від фанатів Jet Set Radio.


Плюси

  • Саундтрек
  • Графіка яка зберегла стиль Jet Set Radio
  • Розслаблюючий і водночас енергійний геймплей
  • Приємне керування
  • Купа кастомізації для персонажів та транспорту

Мінуси

  • Бойова система
  • Поліція яка тільки погіршує геймплей
  • Не розкрита до кінця історія

Сторінка гри в Steam

Bomb Rush Cyberfunk - герой сидить на лавці

Опубліковано: 7 Березня 2024

Королівський Лицар-критик - Автор статті Королівський Лицар-критик
Ввічливий добряк, що шукає забуті інді.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі