Добірки Оновлено:

Усі частини серії ігор DOOM у хронологічному порядку

Список всіх частин DOOM по рокам виходу. Дізнайся у якій послідовності потрібно проходити шутер про демонів.

Серія Ігор DOOM

DOOM — серія ігор, що зробила значний вклад в розвиток ігрової індустрії 90-х, проте і зараз вона продовжує мати армію фанатів, не меншу за армію демонів у грі. Проте гравцю, що не знайомий з серією легко заблукати серед ремастерів, різних частин гри з однакової назви чи портів з однієї платформу на іншу.

Мета даної добірки створити просту «мапу» руху іграми серії DOOM, від перших класичних до останніх і найсучасніших. З дрібкою коментарів від автора.

DOOM (1993)

DOOM

Платформи: PC, SNES, Sega Mega Drive, Game Boy

Ви — один із найкращих морських піхотинців на Землі. Нещодавно вас відрядили до дослідницького центру Об’єднаної аерокосмічної корпорації (ОАК) на Марсі. Коли телепортаційний шлюз ОАК між супутниками Фобосом і Деймосом вийшов із ладу, створилося щось лихе — портал у самісіньке Пекло! Бази захопили демони, ваші товариші мертві, єдиний шанс вижити — битися й перемагати.

Наразі в Steam доступна покращена та доповнена версія, що ідеально підходить до ознайомлення з класичною грою в сучасному світі. Саме з цієї гри все почалось, і тому важливо все ж спробувати як мінімум її, щоб зрозуміти, як то все було і куди потім рухалось.

Сторінка гри у Steam


DOOM II (1994)

DOOM II

Платформи: PC, Game Boy

Пекло вторглося на Землю. Заради її порятунку ви мусите протистояти могутнішим демонам за допомогою ще потужнішої зброї. Завдяки цьому всіма улюбленому продовженню революційної гри DOOM 1993 року гравці познайомилися з брутальною рушницею Super Shotgun, безславним босом на прізвисько Ікона Гріха й ще інтенсивнішим екшеном шутеру від першої особи.

DOOM II продовжує ідеї оригінально гри, додаючи нових ворогів та зброю. Проте головне це дизайн рівнів, який тут став ще більш оригінальним, довівши що навіть коридорні шутери можуть мати небанальний шлях від точки входу до точки виходу.

Сторінка гри у Steam


DOOM 64 (1997/2020)

DOOM 64

Платформи: PC, Xbox One, PS4, Switch, Nintendo 64

Відтоді, як ви зупинили вторгнення Пекла на Землю, минули роки. Заради безпеки людства на марсіанських дослідницьких об’єктах ОАК запровадили карантин. Простіше кажучи, їх покинули й забули… І раптом вони нагадали про себе! Сигнал від ледь живого супутника свідчить, що лишилась одна сутність, здатна воскрешати демонів. Ви — єдиний уцілілий морпіх, який воював із силами Пекла, тому вас відправляють у самотній хрестовий похід, щоб уполювати Матір усіх демонів і зупинити нове демонічне вторгнення.

Хоча DOOM 64 вийшла на ПК, лише у 2020, саме вона була продовженням ідей 2 та покращенням в технічному плані. Сюжетно теж саме це є продовженням історії, що розгорталися у першій та другій частині гри.

Сторінка гри у Steam


DOOM 3 (2004)

DOOM 3

Платформи: PC, Xbox

Велетенська демонічна навала захопила Центр дослідження Марса Об’єднаної аерокосмічної корпорації (ОАК), залишивши по собі хаос і жах. Ви — один із небагатьох уцілілих. Ваша місія — спуститися до пекла й повернутися, перемагаючи демонів у цьому визнаному критиками шутері від першої особи, що переосмислив оригінальний DOOM.

Спільнота дуже по різному сприйняла відродження серії з повним переходом у 3D, проте загалом було більше позитивних відгуків. Наразі доступна покращена версія BFG Edition. Саме з цієї точки починається історія сучасного DOOM.

Сторінка гри у Steam


DOOM (2016)

DOOM - 2016

Платформи: PC, Xbox One, PS4, Switch

Величезний дослідницький центр Об’єднаної аерокосмічної корпорації на Марсі заполонили люті й могутні демони. Між їхнім світом і нашим залишилася лише одна людська істота. У вас одне просте завдання — знищити їх усіх.

Ця спроба «відродити» серію була успішнішою, за 12 років, фанати засумували за серією, а розробники змогли знайти нові ідеї, щоб відповідали сучасним очікуванням.

Сторінка гри у Steam


DOOM Eternal (2020)

DOOM Eternal

Платформи: PC, Xbox One, PS4, PS5, Switch

Пекельна орда заполонила Землю! Станьте Катом в епічній одиночній компанії, переможіть демонів у різних вимірах і зупиніть тотальне знищення людства. Вони бояться лише… вас. Відчуйте неперевершене поєднання швидкості та потужності в DOOM Eternal — наступному прориві серед ігор у жанрі боїв від першої особи.

Найм’ясніша, найсучасніша, найкрасивіша, цими словами можна описати DOOM 64. Особисто мені лише не до вподоби «акробатика», проте без неї такого динамічного геймплею було б важко досягнути. Скоріш за все це вершина еволюції всієї серії.

Сторінка гри у Steam


DOOM: The Dark Ages (2025)

DOOM: The Dark Ages

Платформи: PC, Xbox Series X|S, PS5

Приквел до останніх ігор серії, події в якому будуть відбуватись у науково-фантастичному середньовічному сеттінгу. Хоча DOOM: The Dark Ages зберігає багато характерних рис серії ігор DOOM, його естетика та ігровий процес мають значні відмінності від попередніх частин серії шутерів.

Якщо хочете стежити за новинами про шутер, то ми на окремі сторінці зібрали всю відому інформацію про DOOM: The Dark Ages.

Сторінка гри у Steam


Наразі це все. Звісно існують, ще мобільні ігри та порти, але це все вже сильно зміщує фокус з оригінальних ідей серії. Також, якщо зачіпати тему модингу класичних DOOM, то доведеться писати окрему статтю, проте якщо вам цікаво, то ось тут є про це для DOOM 64.

👉 Діліться в коментарях своїми думками, щодо того, яка частина була найліпша та чому вона такою для вас є.

Опубліковано: 14 Лютого 2024

INDIVID GAME - Автор статті INDIVID GAME
Блогер-журналіст та фанат TD, FPS, RTS ігор.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі