Огляди Оновлено:

Огляд Hazy Mind – Візуальна новела яка робить страшно по іншому

Українська візуальна новела з елементами психологічного горору. Описання сюжету та геймплею Hazy Mind.

Огляд Hazy Mind

Hazy Mind — це гра про яку мені трошки складнувато писати через особливості сюжету. Але почнемо того, що це візуальна новела доволі коротенька десь на хвилин 30, можливо годину залежить від вашої швидкості читання тексту.

Однією з основних відмінностей є побудова інтерфейсу. Він тут не класичний з лініями на весь екран, елементами керування на паузи. Він тут лаконічно вбудований я б це так назвав, та не відволікає від занурення та історії.

Окремо слід відмітити наявність повної української локалізації з озвученням, хоч це для мене і не стало головним критерієм придбання, але вона тут доволі якісна. Своє перше проходження я повністю слухав озвучку, хоч моя швидкість читання набагато швидша за озвучку, але я люто кайфував від озвучки Морани. Єдиний мінус день на кінцевих стадіях гри відбувається перепад гучності й музика перекриває діалоги.

Hazy Mind - скріншот

Геймплейно гра доволі приємна, окрім тексту навіть є інтерактив з оточенням та міні ігри. Хоч я і пройшов гру 5 разів на нейтральну кінцівку, мені все одно було цікаво поринати в неї в намаганнях вибити щось інше і я все ж таки хочу спробувати опрацювати весь контент. Окремо шкодую що не вийде DLC про Морану яке було анонсоване на Kickstarter оскільки гру не було дофінансовано.

Візуальна частина новели також доволі приємна і навіть трохи незвична, особливо озираючись на всі ті новели в які я грав. Він якийсь…холодний чи що, але це знову ж таки дуже добре грає на загальну атмосферу. Загалом в грі атмосфера є дещо меланхолійною та розслабляючою.

Hazy Mind - героїня

Чим лякає Hazy Mind?

Сюжетом, точніше реальністю. Гра розповідає про дівчину яка хвора на шизофренію, про те як переживає через це глибоку депресію, як відчуває себе зайвою, бо через хворобу немає ні друзів, ні якоїсь надії на нормальне життя. Дівчина живе в ізоляції серед примар свого розуму. Це доводить її до самогубства і ще до деяких не дуже хороших речей.
Декому такий сюжет може здатися банальним, декого відштовхнути.

Але деякі люди при деконструкції сюжету і розбирання його на складові можуть побачити схожість зі своїм життям також замкнені через хворобу, також одні. І також ходять по колу з запитанням “а навіщо все це” і коли ти абстрагуєшся і бачиш схожість ось це лякає. Так і сталося зі мною людиною хворою на параліч. Гра злякала мене не монстрами, а реальністю, бо через схоже проходив і я.

Але таким чином новела підіймає ряд важливих питань, зокрема як почувають себе такі люди з якими думками живуть кожен день і до чого це може приводити. Я можу довго про це розповідати, але тут не про це…

Тож я вдячний автору за підняття подібних тематик, адаптацій таких людей і життя в нашому суспільстві.

Hazy Mind - попередження

Якщо вам потрібна якісно зроблена гра з цікаво зробленим сюжетом. Яка коротка та яку можна осмислити за вечір то ви прийшли куди потрібно. Hazy Mind не буде вас лякати скрімерами чи первісним страхом невідомого вона буде вас лякати тим, що являється реальністю для деяких людей.

Замість оцінки повторюю посил автора, потрібно старатися любити себе, навіть якщо це дуже важко.

Сторінка гри в Steam

Опубліковано: 7 Березня 2024

Kurasagi - Автор статті Kurasagi
Фанат Японщини та різної ігрової шизи.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі