Огляди Оновлено:

Огляд Heralds of the Avirentes – Ch. 1 Wings of Change – Візуальна новела яка є такою тільки на перший погляд

Сюжет і геймплей пригодницької візуальної новели про драконів Heralds of the Avirentes – Ch. 1 Wings of Change.

Візуальна Новела Heralds of the Avirentes - Ch. 1 Wings of Change

Думаючи над цим оглядом. Я все ще не певний як його почати, бо сьогодні у нас тут візуал… і зачекайте говорити «що знову», бо з Heralds of the Avirentes – Ch. 1 Wings of Change не все так однозначно. Я вже писав відгук на демо новели й з того часу моя думка тільки закріпилась на позитивній стороні.

Гра виходить 30 травня 2024 в дочасному доступі і це огляд до релізної версії. Тримайте це в голові, оскільки в повному релізі моя думка, можливо, зміниться, а поки…

Вітаємо в Нанрасі

Ми граємо за головну героїню Азаріс яка є Ом Верай ну або по простому драконом. Веде собі безтурботне життя хіба, хіба що інколи її мучать кошмари та прилади ламаються в її присутності.

Перші пів години прологу (Ну або більше, залежно від швидкості вашого читання) Гра веде себе як типова новела, але потім гра починає поводитися як RPG, з’являється покрокова бойова система в стилістиці японських рольових ігор, навички та їх прокачка які впливають на сюжет.

Heralds of the Avirentes - Ch. 1 Wings of Change - герой

Три шляхи в тебе є на одному ти бандит, на іншому психопат, а третій він просто є

Після прологу гра починає буквально вдаряти тебе з ноги контентом. Бо далі тобі потрібно вибрати те що ти в новелі не очікуєш, клас персонажа. На вибір є три стільці: Нентал, Егідолог і Саранталес. Кожен з них має важливі для себе стати та сюжетку, але на цей час сюжет є частково в одного класу.

Так Нентал це робітник спецслужб… такий собі місцевий ассасин який не може вбивати невинних, але люди все ще пам’ятають коли туди набирали бандитів та повій тому відношення до вас таке й буде. Але ви маєте один з самих високих демеджів з атаки та купу ексклюзивного спорядження, що правда зараз воно недоступне. А також це єдиний клас який має унікальний ресурс, який можна використовувати під певні дії.

Егідолог або ж як я його називаю “Покемоновод” клас який спеціалізується в бою на грі через союзників, роздаючи їм бафи та має доволі посередню власну атаку. Поки що клас який має найбільше контенту і початок своєї класової сюжетки яка доволі певною мірою цікава хоч і трішки лякає далекими наслідками ну і так має відсилки на покемонів, хоча покемон у вас по факту один.

Heralds of the Avirentes - Ch. 1 Wings of Change - бій персонажу

Саранталес це… ну… це танк, який захищає сопартійців. Більше про нього нічого сказати поки що це клас за який для мене було найменше цікавого контенту класового. Хоча я можу вам порадити брати саме його, якщо не хочете грузити себе механіками.

Розважливість та агресія важливі не тільки як класові стати. Вони як одні з головних статів Азаріс впливають на доступність деяких реплік та сцен, а певний їх рівень може привести до альтернативного розвитку подій. Окрім цього в грі є перевірка чисельних навичок, які також відкривають безліч шляхів розв’язання проблем, наприклад нагодувати ворога солодощами. Але є такі перевірки які впливають лише на відіграш та прокачку, але особливого впливу на сюжет не мають.

В мене були кігті, вогняне дихання та хвіст не те щоб це був потрібний набір для подорожі…

Бойова система в новелі нагадує типову зі старих JRPG. У вас пара атак, спец здібність, а також атаки союзників якщо такі наявні які ви використовуєте замість своїх.

Бої тут я б не сказав що легкі та вимагають трішки подумати, також ви можете дещо заруїнити собі бійку якщо не підготуєтесь до неї. Взагалі шляхом тотального насилля в цій грі йти важкувато у вас немає особливо союзників, а демеджу часто не вистачає тому потрібно посидіти і подумати як правильно вчинити плюс я все-таки раджу в мирний час закривати по більше активностей, щоб мати спорядження яке може допомогти, бо інколи його відсутність може вас завести у глухий кут.

Але як пишеться в мистецтві війни Сунь Цзи, кращий бій це той бій якого не було. Тут в деяких випадках також можна виграти бій просто стоячи на місці. Звичайно можна також влаштувати собі перекач персонажа, бо бійки можна перегравати, але особливої користі це не дає.

Також я пораджу на даний момент брати Азаріс лише бойові навички не залежно від класу, тому що простір для соціальних поки не реалізований.

Heralds of the Avirentes - Ch. 1 Wings of Change - діалог героїні

Що до мирного часу то тут теж є чим зайнятись в першому місті у вас буде декілька завдань які ви можете виконати. Але всюди ви встигнути не можете…десь я вже таке бачив. Тому вам необхідно вибирати, або ж у вас вийде спланувати свої справи так, що у вас вийде майже все такий перебіг подій теж можливий. І це я мовчу ще про табірні активності в подорожі.

На час написання цього огляду, був доступний пролог, та перші два дні подорожі. Пролог має доволі якісне озвучення. Але для подальшої озвучки працює формула ви розробнику зацікавленість в грі в нашому українському регіоні та шекелі, а він вам озвучку риночок як він є.

Також порівняно з демо розробник допрацював інтерфейс і тепер в нас є можливість зручно вимикати озвучку або музику прямо під час гри. Візуал, ну хтось його називає реалістичним…я взагалі не знаю як візуал в новелі може бути реалістичним. Тому я скажу що тут приємна стилістика, хоча комусь може здатися що деякі фони занадто прості. Хоча це немає значення особливо, бо персонажі доволі деталізовані.

Що там по багам? Ну вони є, але активно фіксяться тому на гру не впливають. Ну слід пам’ятати, що це не ААА студія, а все ж таки інді в дочасному доступі, але навіть так особливо критичних багів які впливають на проходження немає вони були виправні після репортів розробнику ну або я їх не знайшов.

В підсумку можу сказати, що це поки що одна з кращих новел що виходить в цьому році не то щоб я багато грав звичайно. Але тут розробник вдало все поєднує з елементами які новелам не притаманні. І це підкупає навіть таких людей як я, які не дуже люблять гілку фурі фендому відведену драконам.

За сюжетом спостерігати доволі цікаво, автор накидує доволі багато цікавих гачків для гравця, проблема тільки втому, що вони не мають розвитку поки що.

Я раджу все-таки придбати Heralds of the Avirentes – Ch. 1 Wings of Change та підтримати розробника, хоча б через цікаві рішення які були реалізовані в грі. Якщо ж вас відлякує відсутність повних сюжетних ліній, то тут лише можу порадити сподіватися що вийде повна версія, бо як каже сам розробник проект доволі амбітний навіть за мірками новел.

Я ж не дивлячись на деяку нелюбов до певних жанрових направленостей продовжу спостереження і можливо напишу огляд на повну версію.

Оцінка: Одна коробочка з серцем.

Сторінка гри в Steam

Опубліковано: 30 Травня 2024

Kurasagi - Автор статті Kurasagi
Фанат Японщини та різної ігрової шизи.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі