Статті Оновлено:

Чому FIFA 24 не існує і яка доля чекає EA Sports FC24

Описуємо причини чому не вийшла FIFA 24 і скільки було продано копій EA Sports FC24 за першу неділю після релізу.

Чому FIFA 24 не існує

Напевно, ви не могли не помітити, що нова футбольна гра від EA називається не FIFA 24, а EA Sports FC24. Після 30 років очікування “наступної FIFA”, це залишилося в минулому.
Чому так сталось?
Гроші, жадібність, свобода та ліцензії.

Що стало причиною змін

У травні 2022 року компанія Electronic Arts, видавець ігор FIFA, оголосила, що їхня успішна і популярна серія футбольних ігор FIFA буде перейменована на EA Sports FC. При цьому EA пообіцяла, що гра збереже той самий геймплей, режими, турніри, клуби та гравців, що були в попередніх серіях ігор FIFA.

EA Sports FC24, що вийшла 29 вересня 2023, є першою грою з новою назвою. Причиною зміни назви є те, що EA та футбольна федерація FIFA не підписали нову угоду, тому EA більше не має дозволу на використання цієї назви. Але чому ці два гіганти не змогли домовитися?

FIFA Soccer 95
FIFA Soccer 95

Ціна питання – 1 мільярд доларів 💰

Конфлікт між футбольною асоціацією та видавцем ігор вже набагато триваліший. Наприкінці 2021 року з’ясувалося, що переговори про нову угоду між ними йдуть ну дуже складно.

Наприклад, FIFA вимагала від EA вдвічі більше грошей, щоб отримати дозвіл на використання назви, що становило б 1 мільярд доларів кожні чотири роки. Для порівняння, остання FIFA 23, принесла EA понад 7,5 мільярдів доларів і не останню роль зіграли продажі очків FIFA для Ultimate Team. Однак ціна в 1 мільярд доларів виявилася занадто високою для EA.

Бренд FIFA був гарним трампліном

EA все ще має доступ до гри, яка роками розвивалася в просунутий футбольний симулятор. І лояльні гравці FIFA знають, що EA Sports FC24 – це насправді просто FIFA, і продовжуватимуть купувати гру. Так можливо, EA більше не потребує бренду FIFA, але в минулому він був гарним трампліном для Electronic Arts.

FIFA 2014 - Обкладинка диска
FIFA 14

Існує не так багато компаній, як EA, які можуть випустити на ринок хорошу футбольну гру. Цікаво, чи зможе в майбутньому інша компанія досягти такого ж успіху разом з FIFA, як це зробила EA. Недарма, окрім FIFA, єдиним серйозним конкурентом була Pro Evolution Soccer від Konami, тепер вона трансформувалась в eFootball.

Джерело доходу 💵

Такі колаборації між видавцями та компаніями, які не мають нічого спільного з іграми, відбуваються повсюдно. Наприклад, присутність кількох автомобілів марки Mercedes у Mario Kart 8, це приклад своєрідної реклами для Mercedes – гравці бачать бренд, і тоді вони з більшою ймовірністю провзаємодіють з брендом.

Крім того, співпраця з ігровими компаніями, також може стати додатковим джерелом доходу для бренду, як це було у випадку з FIFA.

Окрім додаткових грошей та реклами, така співпраця майже необхідна, якщо ви хочете зробити реалістичну гру. Відомі бренди та продукти часто захищені правами інтелектуальної власності, такими як право на торговельну марку, право на дизайн та авторське право.

Це означає, що ви не можете просто використовувати торгові марки та логотипи у своїй грі, не отримавши на це дозволу. Як наслідок, розробникам доводиться сідати за стіл переговорів з компаніями, що стоять за торговими марками, або створювати власні версії. Наприклад, в останніх частинах серії Call of Duty більше не використовуються назви реальної зброї.

FIFA 2008
FIFA 2008

Така співпраця може багато чого запропонувати, але вона може і перешкоджати тому, як гра хоче використовувати бренд. Часто це не мусять бути речі, які шкодять іміджу бренду або продукту.

Можна помітити, що багато брендів не співпрацюють з певними іграми, щоб не зашкодити власному іміджу. Наприклад, Toyota вирішила взагалі не укладати контракт на Need for Speed: Heat, тому що бренд не хоче асоціюватися з вуличними перегонами, плюс вони вже мали ексклюзивну угоду на Gran Turismo, яка, очевидно, краще відповідає тому, як Toyota хоче себе представляти в середовищі гравців.

⚡️ 11 мільйонів гравців зіграли в FC 24 за перший тиждень

Electronic Arts повідомила, що за дебютний тиждень в EA Sports FC 24 зіграли 11,3 мільйона людей по всьому світу. Це на всіх версіях консолей та ПК разом узяті, а також люди, які грали в гру з EA Play. Для порівняння, попередня частина франшизи – FIFA 23 за тиждень зібрала 10,3 мільйона гравців.

Битва за Корону: FIFA проти EA Sports FC24

EA Sports FC24, судячи з перших реакцій та відгуків, здається, що це гра FIFA в іншій обкладинці. Вона має той самий геймплей, гравців, команди та ліги, до яких ми звикли. Різниця в командах і гравцях полягає в тому, що EA домовилася про це з клубами та лігами без допомоги FIFA. Тож для вболівальників змін небагато, за винятком того, що вам потрібно трохи довше вимовити назву гри.

Сама FIFA теж не сиділа склавши руки, наприкінці 2022 року, організація зробила чотири блокчейн-ігри навколо Чемпіонату світу з футболу в Катарі, а до жіночого Чемпіонату світу з футболу в Новій Зеландії та Австралії, FIFA випустила безплатну гру для смартфонів FIFA World Cup AI League.

FIFA World Cup AI League
FIFA World Cup AI League

Також FIFA випустила на у квітні 2022 на платформі Roblox гру FIFA World. В яку уже встигли зіграти більш як 20 млн гравців. Поки що всім іграм випущеним FIFA далеко до рівня ігор від Electronic Arts.

Директор FIFA Джанні Інфантіно ще в березні 2023 підкреслив, що організація продовжить серію FIFA самостійно, без участі EA. Він заявив, що нова гра FIFA завжди буде найкращою грою для футбольних фанатів, але не надав жодних інших подробиць.

Схоже, що в EA невиникло особливих проблем зі зміною назви: EA Sports FC24 – це фактично просто FIFA 24. Тож головне питання полягає в тому, чи зможе наступна гра, яка буде мати назву FIFA, скласти гідну конкуренцію популярній серії від Electronic Arts Sports.

Опубліковано: 12 Жовтня 2023

Євген Ленко - Автор статті Євген Ленко
Фанат стратегій і шутерів.
pepe Підтримати - твій донат це наша мотивація розвивати сайт fray Підписатись на Telegram - там новини, роздачі ігор та меми
Схожі статті

Коментарі